Drive 16" Chrome Sport DRVCS16DFA-ELR
Drive Medical
руб13,564.94
Write a Review
SKU:
DRVCS16DFA-ELR
UPC:
Width:
13.00 (in)
Height:
36.00 (in)
Depth:
Shipping:
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
16" Chrome Sport, Detachable Full Arm, Swing-Away Elevating Legrests
  • Chrome frame.
  • Padded armrests.
  • Embossed vinyl upholstery is durable, lightweight, attractive and easy to clean.
  • Urethane tires mounted on composite wheel provides durability and low maintenance.
  • Comes with push to lock brakes.
  • 8" front casters, adjustable in 3 positions.